Na stadionach Polski i Świata.
Blog > Komentarze do wpisu

Światowy barometr - dzień ósmy

+3 Sally Pearson
Klątwa okładki przełamana po raz drugi. Australijka znalazła się na pierwszej stronie sobotniego programu mistrzostw i pomimo to zaprezentowała się wybornie sięgając pewnie po złoto w biegu na 100m przez płotki. W eliminacjach wyrównała wynik Grażyny Rabsztyn, by w finale poprawić go jeszcze o osiem setnych. 12,28 to jeden z najbardziej wartościowych wyników tych mistrzostw. W XXI wieku nikt bowiem szybciej jeszcze nie biegał.
+2 Usain Bolt
Jamajczyk po niepowodzeniach w biegu na 100m ponownie wielki. Tym razem triumfu na 200m nie udało się okrasić rekordem świata tak jak w Pekinie i Berlinie, ale wynik przez niego osiągnięty i tak jest czwartym w historii. Jutro stadion zaszaleje po raz ostatni. Bolt pobiegnie w kończącym mistrzostwa biegu sztafet.
+1 Christoph Lemaitre
Francuz znowu pisze historię. 19,80s to drugi najlepszy wynik osiągnięty przez białego człowieka, który dzisiaj wystarczył do brązowego medalu. Warto odnotować, że Lemaitre miano najszybszego białego w historii mistrzostw świata odebrał naszemu Marcinowi Urbasiowi, który w półfinale MŚ w Sewilli pobiegł 19,98s.

-1 Andreas Thorkildsen
Mistrz olimpijski, mistrz Europy i były mistrz świata – tak od dzisiaj musi tytułować się Norweg, który przegrał pierwsze ważne zawody od 2007 roku tracąc tytuł mistrzowski na rzecz Matthiasa de Zordo z Niemiec. Norweg może się pocieszać, że z podium najważniejszych sportowych imprez nie schodzi od igrzysk w Atenach.
-2 Kellie Wells
Amerykańska płotkarka przyjechała na mistrzostwa z drugim najlepszym czasem na świecie.  Schody zaczęły się już w półfinale, gdy zahaczyła nogą o przedostatni płotek tracąc szybkość, rytm i prowadzenie. Szczęśliwie do finału zakwalifikowała się z drugiego miejsca. W nim nie miała jednak już tyle szczęścia. Potknęła się o szósty płotek i upadła. Finisz oglądała z poziomu bieżni.
-3 Jesus Angel Garcia i Yohan Diniz
Tak doświadczonym i utytułowanym chodziarzom nie wypada być zdejmowanym przez sędziów z trasy za błędną technikę chodu.

sobota, 03 września 2011, seba.krystek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: picioo, *.izacom.pl
2011/09/04 07:54:58
biały,biały...czy autor to rasista? lemaitre jest europoidalny.niech Pan napisze czarny bold albo żółty czang...Tu jest europa panie redaktorze!! i to jeszcze Wyborcza! WSTYD!!!