Na stadionach Polski i Świata.
Blog > Komentarze do wpisu

Światowy barometr - dzień siódmy

+3 Maria Abakumowa, Barbora Spotakowa
Konkurs rzutu oszczepem kobiet podczas igrzysk w Pekinie uznawany przez wielu za najlepszy w historii tej konkurencji to przy tym dzisiejszym małe piwo. Tak naprawdę i Rosjanka, i Czeszka zasłużyły na złoty medal. Niestety zawisł on na szyji tylko jednej z nich. Abakumowa i Spotakowa zaserwowały widzom niezwykłą dramaturgię prezentując rzuty niewiele gorsze od rekordu świata. Wynik Rosjanki – 71,99m (drugi wynik w historii) – to póki co najbardziej wartościowy wynik całych mistrzostw.
+2 Dwight Phillips
Stary mistrz w skoku w dal nie dał o sobie zapomnieć. Do Daegu przyjechał bez minimum IAAFu. Skorzystał z możliwości obrony tytułu i nie zawiódł. To już czwarty tytuł mistrzowski 34-letniego Amerykanina, który zrównał się tym samym z Ivanem Pedroso (mistrz świata w latach 95-01). Phillips w Korei startował z numerem 1111. I jak tu nie być przesądnym?
+1 Vivian Jepkemoi Cheruiyot
W normalnych okolicznościach Kenijka za dublet na dwóch najdłuższych dystansach rozgrywanych na bieżni powinna liderować w tym zestawieniu. Dzisiaj miała jednak zbyt silnych rywali.

-1 Deokhyeon Kim
Koreańczycy jako gospodarze wystawili co najmniej po jednym zawodniku w każdej konkurencji. W przeważającej większości stanowią oni tło rywalizacji. Kim zrobił jednak niemałą niespodziankę kwalifikując się do konkursu finałowego skoku w dal. Niestety skośnookiemu skoczkowi zachciało się również brać udział w kwalifikacjach trójskoku. W nich doznał kontuzji i do rozgrywki finałowej w skoku w dal nie przystąpił.
-2 Christina Obergfoell
68,76m – wynik z czwartkowych kwalifikacji rzutu oszczepem budził respekt. Wydawało się, że Niemka będzie nadawać ton bitwie o medale. Piątek nie należał jednak do Obergfoell, która tylko bezradnie przyglądała się pojedynkowi Abakumowej ze Spotakową. Nie była też w stanie odpowiedzieć na rekord Afryki Sunette Viljoen i ostatecznie ukończyła mistrzostwa na miejscu czwartym.
-3 Amerykańscy kulomioci
Było ich czterech: Christian Cantwell, Reese Hoffa, Adam Nelson i Ryan Whiting. Trzech pierwszych ma już na koncie złoty medal mistrzostw świata. Wszyscy w tym sezonie pchali powyżej 21m. Medal dla Amerykanów można więc było przewidywać w ciemno, a tymczasem zajęli oni pozycje: czwartą, piątą, siódmą i ósmą. Ostatni raz zawodnicy tego kraju bez medalu MŚ wracali w 1991 z zawodów w Tokio.

piątek, 02 września 2011, seba.krystek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: